Сергій Риженко закликає подбати про захист учнів, їхніх батьків і персонал шкіл від загрози коронавірусу | Слуга народу

Сергій Риженко закликає подбати про захист учнів, їхніх батьків і персонал шкіл від загрози коронавірусу

28 Серпня 2020 року

Голова ОКБ ім. Мечникова і депутат обласної ради Сергій Риженко звернувся до представників органів місцевого самоврядування з відкритим листом, у якому закликав їх подбати про здоров’я учнів, батьків і персонал шкіл і убезпечити їх від поширення коронавірусу відповідно до рекомендацій МОЗ.

Сергій Риженко наголосив на необхідності фінансування ставки медиків і достатнього забезпечення навчальних закладів усім необхідним для виконання протиепідемічних заходів – антисептиками, термометрами, масками, милом, паперовими рушниками тощо. Крім того, необхідно подбати про обладнання всіх шкіл медичними пунктами і надати організаційну допомогу в отриманні для них ліцензій МОЗ.

«Здоров’я наших дітей, наших громадян – це не те, на чому можна економити. Наразі фінансування медичних працівників і медпунктів у школах має бути пріоритетом місцевої влади, а не тягарем батьків. Я ще раз закликаю вас переглянути бюджети і подбати про те, щоб у кожній школі був медик і медпункт», – звернувся Сергій Риженко до депутатів і голів ОТГ, міських і селищних рад.

Він запропонував їм звертатися до нього за допомогою чи порадою як до депутата чи до лікаря.

Приводимо повний текст відкритого листа нижче.

Відкритий лист Сергія РИЖЕНКА до представників органів місцевого самоврядування у Дніпропетровській області

Шановні представники громад, депутати і голови міських і селищних рад!

26 серпня 2020 року уряд продовжив і посилив карантинні заходи в Україні на два місяці, щоб запобігти стрімкому поширенню коронавірусної хвороби. В Україні, як і у світі, восени очікують другу хвилю пандемії.

Разом з тим, першого вересня розпочнеться навчання в школах.

У цей час нам усім необхідно подбати про головне – безпеку наших дітей, їхніх батьків, бабусь і дідусів. Наприкінці липня Міністерство охорони здоров’я надало рекомендації щодо протиепідемічних заходів у навчальних закладах, а 22 серпня ці рекомендації були оновлені.

Ми маємо зробити так, щоб батьки, вчителі, усі не мали надмірних хвилювань через загрозу поширення COVID-19 в школах, а були впевнені, що місцева влада дбає про їх захист.

Усі працівники шкіл мають бути у повному обсязі забезпечені засобами індивідуального захисту – масками, які потрібно змінювати кожні три години. Усі навчальні заклади повинні мати достатню кількість мила, паперові рушники чи електросушарки, антисептичних засобів.

Необхідно ретельно розробити маршрути допуску і графік навчання, організувати процес телеметрії, а також раннього виявлення ознак респіраторних захворювань, облаштувати спеціальні приміщення для ізоляції учнів з ознаками хвороби.

Я закликаю вас якомога швидше прийняти рішення про фінансування ставки медичних працівників у всіх закладах освіти у ваших населених пунктах. Вкрай необхідно забезпечити кваліфіковану підтримку медиків, які краще за будь-кого зможуть подбати про належне виконання протиепідемічних заходів і за потреби приділити професійну увагу кожному учню.

Я закликаю вас якомога швидше прийняти рішення про забезпечення обладнання медичних пунктів у всіх закладах освіти у ваших населених пунктах за усіма стандартами, попередньо провівши інвентаризацію.

На жаль, ми маємо сьогодні таку парадоксальну ситуацію, що далеко не всі шкільні медпункти отримали на свою роботу ліцензії МОЗ. У цьому питанні школам потрібна негайна організаційна допомога органів місцевої влади.

Здоров’я наших дітей, наших громадян – це не те, на чому можна економити. Наразі фінансування медичних працівників і медпунктів у школах має бути пріоритетом місцевої влади, а не тягарем батьків.

Я ще раз закликаю вас переглянути бюджети і подбати про те, щоб у кожній школі був медик і медпункт.

Я і мої колеги по обласній лікарні Мечникова маємо відповідний досвід і знання. Якщо вам потрібна допомога чи порада, звертайтеся до мене, як до депутата і лікаря. Обіцяю, що зроблю вам максимальну допомогу.

Залишилось обмаль часу. Будь ласка, подбайте про людей, інтереси яких ви представляєте.

З повагою, Сергій РИЖЕНКО