Сергій Демченко | Слуга народу

Сергій Демченко

Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики

Народився 13 березня 1976 року у Дніпропетровську (Дніпро). Закінчив Дніпропетровський державний університет ім. Олеся Гончара за спеціальністю «Правознавство». Підприємець. Член Всеукраїнської громадської організації «Спілка адвокатів України». Член Дніпропетровської обласної колегії адвокатів.

Сергій Демченко народився 13 березня 1976 року в місті Дніпро.

У 1998 році Сергій Демченко закінчив Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста. Працював юридичним консультантом на підприємстві, потім начальником юридичного відділу банку.

У 2003 році, після отримання свідоцтва і права займатися адвокатською діяльністю, відкрив власну юридичну компанію «Позитив».

З 2008 року Демченко активно займається правозахисною діяльністю.

З 2013 по 2014 рік Сергій Демченко обіймав посаду помічника Міністра юстиції з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини.

У 2015 році Сергій Демченко як адвокат у суді захищав суддю Оксану Царевич, яка переслідувала автомайданівців під час Революції Гідності.

У 2015 році був обраний депутатом Дніпровської міської ради від партії «Україна майбутнього». У міськраді був членом постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування та партнерських стосунків.

На сьогоднішній день є членом Всеукраїнської громадської організації «Спілка адвокатів України» та Всеукраїнської громадської організації «Асоціація адвокатів України», президентом Асоціації «Український правозахисний альянс».

У 2019 році Демченко був обраний Народним депутатом України на одномандатному виборчому окрузі № 29 в Дніпрі (частина Амур-Нижньодніпровського району міста Дніпра, Дніпровський, Петриківський райони) від партії «Слуга народу». На час виборів: адвокат, безпартійний. Проживає в селищі Дослідне Дніпровського району Дніпропетровської області.

Член партії «Слуга народу».