Нардепи підтримали законопроєкт про погашення заборгованності перед працівниками «Південмашу» | Слуга народу

Нардепи підтримали законопроєкт про погашення заборгованності перед працівниками «Південмашу»

14 Липня 2020 року

Народні депутати 324 голосами прийняли зміни до бюджету, які дадуть змогу погасити заборгованість з виплати заробітної плати працівникам ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова».

«Заборгованість з виплати заробітної платні у розмірі 400 мільйонів буде погашено! Я обіцяв це рік тому, це мій 25 округ, це завод, де працюють мої друзі та знайомі. Радий, що ми змогли це зробити», – написав у своєму телеграм-каналі народний депутат Максим Бужанський.

Такі зміні до бюджету ініціювали нардепи від партії «Слуга Народу» Максим Бужанський і Дмитро Кисилевський, ще ряд народних депутатів партії з Дніпропетровщини були співавторами законопроєкту №3697. Серед них Денис Герман, Роман Каптєлов, В’ячеслав Медяник, Олександр Трухін і Дмитро Чорний.

Завдяки ініціативі працівникам Південного машинобудівного заводу виплатять 10-місячний борг по зарплаті. За словами Дмитра Кисилевського, очікується, що гроші надійдуть до підприємства на початку вересня після затвердження процедур використання коштів Кабміном.

«Тепер необхідно потурбуватись про те, щоб завод не накопичував нові борги по зарплаті. Одним з наступних кроків буде корпоратизація підприємств космічної галузі. Це механізм часткової зміни підприємств у відкриті акціонерні товариства. Такий підхід допоможе Південмашу позбутися майна, яке не використовується, і трохи знизити видатки», – розповів Дмитро Кисилевський.

Він нагадав, що ініціативи з погашення боргів підприємства і виділення коштів на утилізацію палива на Південмаші та на Павлоградському хімічному заводі були підтримані на виїзному засіданні комітету економічного розвитку щодо космічної галузі, яке відбулося в березні у Дніпрі за ініціативи нардепа.