Нардепи ініціювали законопроєкт, що наведе лад у сфері обліку споживання газу населенням | Слуга народу

Нардепи ініціювали законопроєкт, що наведе лад у сфері обліку споживання газу населенням

14 Липня 2020 року

Народний депутат від партії «Слуга народу» Дмитро Чорний разом з іншими законотворцями зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, мета якого – встановлення об’єктивності та прозорості процесів обліку газового споживання.

«Ми пропонуємо, щоб у тих будинках, де вже встановлені дані лічильники, обрахунок використання газу здійснювався (по замовчуванню) винятково за нормами, встановленими Кабінетом Міністрів. І лише за бажанням власників багатоквартирного будинку можна здійснювати облік газу за загальнобудинковим лічильником», – пояснив ініціативу Дмитро Чорний на своїй сторінці у фейсбуці.

За його словами, законопроєкт вирішить довготривалу проблему, коли при відмові співвласників багатоквартирних будинків встановлювати лічильники газорозподільчі компанії припиняли постачання до таких будинків. Це стало можливим через прогалини в законодавстві, оскільки Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» не визначає, які саме лічильники газу необхідно встановлювати – індивідуальні чи загальнобудинкові.

Дмитро Чорний розповів, що газопостачальники відмовлялись встановлювати індивідуальні лічильники газу, хоча відповідні видатки були закладені в тариф на природний газ для населення. «На сьогодні невирішеним залишається питання щодо відмови від комерційного обліку природного газу за уже встановленими загальнобудинковими лічильниками газу і, відповідно, визначення оплати за його споживання до моменту встановлення індивідуальних лічильників», – продовжив нардеп.

«Слуга народу» підсумував, що поданий законопроєкт покликаний вирішити цю проблему з урахуванням перш за все інтересів споживачів.