Кирилл Нестеренко обговорив з партнерами з Єврокомісії питання убезпечення населення від радіаційного забруднення «Придніпровського хімічного заводу» | Слуга народу

Кирилл Нестеренко обговорив з партнерами з Єврокомісії питання убезпечення населення від радіаційного забруднення «Придніпровського хімічного заводу»

26 Червня 2020 року

24 червня 2020 року народний депутат від партії «Слуга народу» Кирилл Нестеренко провів робочу зустріч з директором Спільного офісу підтримки Інструменту співробітництва Європейської комісії з ядерної безпеки в Україні Девідом Дж. Корбеттом, представниками Європейської комісії і державного підприємства «Бар’єр».  На зустрічі обговорили необхідність прийняття закону про майданчики ядерного спадку та фінансування держпрограми для «Придніпровського екологічного заводу» у 2021 році.

«Важливо швидке просування закону, реалізація та виконання. Екологія, на жаль, так як і медицина – стає важливою тоді, коли вже пізно! І на сьогодні більше хвилює Європейських партнерів, ніж українців. Так бути не повинно! Від ядерних відходів, стихійних сміттєзвалищ до пластикових стаканчиків та пакетів – все це нагальні питання українців в Україні!» – написав Кирилл Нестеренко після зустрічі на своїй сторінці у Facebook.

Екологічна програма заходів з приведення у безпечний стан об’єктів і майданчика колишнього уранового виробництва «Придніпровського хімічного заводу» розрахована на 2019-2023 рр. і має на меті недопущення виникнення екологічної катастрофи внаслідок радіаційного забруднення і створення безпечних екологічних умов для населення. На виконання заходів у 2023 році програмою передбачено використати більше 70 з половиною мільйонів гривень з державного бюджету. Крім того, для убезпечення території планується і подальше залучення коштів міжнародної технічної допомоги. Так, Європейська комісія з 2016 року фінансує реабілітацію цієї території.