Дніпропетровська облрада підтримала ініціативу Олександра Трухіна про скасування дозволів на розробку уранових родовищ | Слуга народу

Дніпропетровська облрада підтримала ініціативу Олександра Трухіна про скасування дозволів на розробку уранових родовищ

10 Серпня 2020 року

Дніпропетровська обласна рада скасувала погодження дозволів на дослідно-промислову розробку родовищ уранових руд в Дніпропетровській області. Можливий видобуток урану непокоїв мешканців кількох сіл поблизу Сурського родовища.

«Дніпропетровська обласна рада підтримала 79 голосами скасування рішення обласної ради від 25 березня 2016 року про погодження надання спеціальних дозволів на геологічне вивчення і дослідно-промислову розробку родовищ уранових руд в Дніпропетровській області. Дякую депутатам обласної ради за підтримку мого звернення та ухвалення рішення в інтересах громади!», – прокоментував  рішення у своєму фейсбуці народний депутат від партії «Слуга Народу» Олександр Трухін.

Нагадаємо, у 2016 році обласна рада Дніпропетровщини погодила розробку уранових родовищ ТОВ «Атомні енергетичні системи України». Таке рішення стурбувало мешканців села Миколаївка і Сурське, між якими мали проводити дослідні роботи. Вони виражали невдоволення, виходячи на мітинги і направивши петицію президенту проти видобутку урану. На тепер дозвіл на дослідну розробку родовищ скасовано.